Стрімке підвищення комунальних тарифів в Росії, масові відключення інтернету та згасання надій на угоду по Україні зі США – завдали історичного удару по рейтингах російської влади. Про це повідомляє The Moscow Times у п’ятницю, 11 липня.
Рейтинг схвалення діяльності Володимира Путіна за тиждень з 29 червня по 6 липня опустився на 4 відсоткових пункти – з 83% до 79%, свідчать результати опитування Фонду Громадська думка.
Падіння рейтингу стало найбільшим з вересня-жовтня 2022 року, коли на тлі мобілізації він втрачав 5 пунктів за тиждень. Рейтинг довіри до глави РФ також знизився на 4 пункти – з 82% до 78%.
Одночасно з 57% до 52%, найнижчого рівня з початку року, впав рейтинг схвалення російського уряду, тоді як частка тих, хто негативно оцінює роботу прем’єр-міністра РФ Михайла Мішустіна, досягла максимуму з грудня минулого року – 13%.
Зниження рейтингу Путіна пов’язують з новими факторами дискомфорту – авіаколапсом, відключеннями інтернету, складнощами з оплатою картками, а також зростанням цін на комунальні послуги, оскільки перші платіжки за липень надійшли саме цього тижня.
У середньому по Росії з 1 липня тарифи зросли на 13,4% – це рекорд за десять років, а у деяких регіонах індексація була ще вищою: у Москві – на 15%, у Московській області – на 18,3%, у Кузбасі – на 19,8%, в Архангельській області – на 20%, у Пермському краї – на 21%. Загальноросійський рекорд встановив Іжевськ, де тарифи одночасно підскочили на 38%.
“Підвищення тарифів виявилося значно більшим, ніж темп інфляції: люди розуміють, що влада видавлює з них останнє”, – зазначив провідний експерт Європейського центру аналізу і стратегій Владислав Іноземцев. – “Війна поступово проникає у повсякденне життя – і, ймовірно, населення почало розуміти, що це саме її наслідки, а не просто “об’єктивні фактори”.
Своєю чергою, політолог Аббас Галлямов додає, що тарифи в нинішній ситуації сприймаються як одне з доказів того, що країна не витримує тягаря війни.

Автор admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *