Посли Європейського Союзу схвалили 18-й пакет санкцій проти Москви. Він спрямований проти російської нафти та банків, детальніше – далі в сюжеті. Обмеження щодо нафти та банків Схвалений пакет забороняє усі операції з 22 російськими банками, Російським фондом прямих інвестицій та його дочірніми компаніями, а також пряме та непряме використання підводних трубопроводів Північний потік, які наразі закриті, але які Кремль прагне відновити в майбутньому.
Також до пропозицій, які будуть офіційно підписані міністрами ЄС у п’ятницю, включено заплановане зниження цінового обмеження G7 на експорт російської нафти з 60 до 47,6 доларів за барель. Це встановило б ціну на 15 відсотків нижчою за середню ринкову ціну на російську сиру нафту.
Згідно з ціновим обмеженням, запровадженим ЄС та іншими союзниками G7 у 2022 році після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, компанії з країн-учасниць можуть бути залучені до перевезення російської нафти, якщо ціна на нафту нижча за встановлений максимум. Але ідея зниження цінового обмеження на нафту поки що не отримувала одностайної підтримки G7. Боротьба з “тіньовим флотом” Окрім того, Євросоюз позбавив доступу до портів ЄС та своїх послуг ще для 105 суден, що належать до так званого “тіньового флоту” – старих танкерів, які Росія використовує для обходу обмеження цін. Таким чином, чорний список дорівнює понад 400 суднам.
ЄС також вирішив заборонити імпорт нафтопродуктів, вироблених шляхом переробки російської сирої нафти та продаваних по всьому блоку під іншою маркою, що є ключовою зміною для закриття відомої лазівки. Здебільшого вони надходять з Індії та Туреччини.
Обмеження також стосуються 11 компаній за межами РФ, звинувачених у сприянні обходу законодавства, зокрема чотирьох у материковому Китаї та трьох у Гонконзі. “Найсильніший пакет” Ці заходи, спрямовані на посилення тиску на Москву на тлі відмови Кремля від мирних переговорів.
Кая Каллас, керівник зовнішньої політики ЄС, назвала його одним із “найсильніших” пакетів на сьогоднішній день.
“Ми продовжуватимемо підвищувати витрати, тому зупинення агресії стає єдиним шляхом вперед Москвою”, – написала вона в Х.
Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської комісії додала, що “Ми завдаємо удару в саме серце російської військової машини. Тиск триває. Він триватиме, доки Путін не завершить цю війну”. Вето Фіцо Політичний прорив щодо прийняття цих санкцій став можливим лише після того, як прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо поступився та зняв своє вето, яке перешкоджало схваленню нового пакету.
Зазначимо, що словацька опозиція стосувалася іншого питання: запропонованої поступової відмови від усіх російських викопних видів палива до кінця 2027 року.