Четверо російських військових супутників провели небезпечний маневр біля фінського супутника Iceye-X36, від якого використовуються дані українськими військовими. За даними компанії космічного моніторингу Okapi, російські супутники наблизилися до Iceye-X36 на відстань менше 13 кілометрів, що є небезпечно близько на низькій орбіті. Експерти вважають, що Росія могла випробовувати способи впливу на космічні апарати Заходу, зокрема, можливості так званого некінетичного впливу. Це може включати глушіння сигналів, втручання у передачу даних або засліплення датчиків супутника лазерними системами. Експерти вважають, що такі дії можуть бути спрямовані на показ вразливості космічної інфраструктури Заходу та НАТО. Наразі немає ознак підготовки до фізичного знищення супутника, і світова практика ще не відома випадків наміреного збиття космічного апарату іншої країни під час мирного часу.

