У результаті нападу на команду саперів у Херсонській області двоє працівників гуманітарної організації Норвезька народна допомога загинули, а ще четверо отримали поранення. Усі постраждалі – громадяни України. Після цієї трагедії організація прийняла рішення призупинити роботу з розмінування в Україні з метою забезпечення безпеки персоналу. Інцидент стався близько 12:50, і один з працівників помер на місці, а інший від отриманих травм пізніше помер у лікарні. Четверо поранених отримують медичну допомогу, їхнє життя не загрожує. За даними військового керівництва Херсона, напад було здійснено ракетою “Іскандер-М”, але цю інформацію ще перевіряють. Генеральний секретар Норвезької народної допомоги зазначив, що напад на гуманітарну організацію є тривожною тенденцією, яка стає все поширенішою. Наразі організація працює лише у напрямках реагування на кризові ситуації та підтримки своїх працівників. Норвезька народна допомога почала працювати в Україні в 2022 році та має в штаті 475 співробітників, які займаються розмінуванням, продовольчою безпекою та захистом цивільного населення.

